вул. 15 Квітня, 1

Як підготувати бруківку до зимового періоду?

Догляд за бруківкою в зимовий період

Зима вже наближається і сніг нещадний до будь-якого покриття на дорогах, яке тільки може бути. З приходом холодної пори власникам покриття з бруківки необхідно бути готовими і звертати увагу на кілька важливих фактів, про які сьогодні піде мова.

Восени, навесні і влітку догляд за бруківкою є зовсім безтурботним. Брудні розводи та інше можна видалити за допомогою проточної води з шланга (з можливим додавання побутових миючих засобів для підлоги).

Зовсім інакше справа йде з доглядом за вібропресованим покриттям в зимовий період, коли при неправильному поводженні починають з'являтися відколи, тріщини або дуже велике відшарування поверхневого шару тротуарної плитки. Всі ці фактори впливають на естетичний вигляд плитки.

В першу чергу необхідно звернути увагу на наступні чинники ВІДРАЗУ після укладання тротуарної плитки:

  • Чи вилучені всі залишки бетону з тротуарного покриття (найчастіше можуть залишитися після укладання поребрика/бордюру)
  • Чи вилучені залишки горючих матеріалів (залишки розчинника, машинного масла і ін.)
  • Можливо є сліди лакофарбових матеріалів?

Як підготуватися до зими?

Підготовка до зими проходить дуже просто, достатньо нанести на тротуарне покриття гідрофобізатор - рідкий матеріал, який відштовхує воду на всіх поверхнях з бетону, середня витрата - 0,4л на метр квадратний. Матеріал досить дешевий для щорічного використання. Все ж це менш клопітно, ніж реставрувати тротуарне покриття. При нанесенні самостійно необхідно бути уважним, так як концентрація повинна бути витримана, що б уникнути токсичності.

Догляд за покриттям взимку

Що б тротуарна плитка радувала Вас круглий рік і не втрачала свої естетичні якості слід враховувати наступне:

Можна:
  • Використовувати тільки пластмасові або дерев'яні інструменти для прибирання снігу. Вони не будуть шкодити покриттю і зчищати з нього поверхневий шар
  • Використовувати гідрофобізатори перед початком випадання опадів приблизно за тиждень

Не можна:
  • Використовувати металевий інструмент для прибирання снігу і льоду, в тому числі і лом.
  • Використовувати для збереження жорсткості - сіль, це руйнує структуру тротуарної плитки
Для того, що б зберігати покриття жорстким і не турбуватися за ожеледицю, можна використовувати реагенти проти ожеледиці в число яких входять групи, які не приносять шкоди покриттю з бетону і не є токсичними.

А якщо хочете, щоб машина не ковзала на виїзді, а ожеледь став для Вашої прибудинкової території дрібницею. Якщо ви досі роздумуєте над покриттям біля свого будинку і хвилюєтесь - як зробити правильний вибір. Виробник бруківки Брук-Тон готовий прийняти Ваш дзвінок і допомогти Вам у вирішенні.
Назад до новин