вул. 15 Квітня, 1

Тротуар є основною частиною будь-якої дачної, комерційної та інших видів ділянок. Існує кілька варіантів облаштування тротуарної зони, але найпопулярнішим є саме укладання вібропресованої бруківки.

Вібропресована бруківка завжди буде довговічно служити вам та прикрасить будь який екстер’єр. Головне, щоб вона була якісною і виготовлена за всіма стандартами та  технологіями. 

Результатом неправильного замощення бруківки може бути її руйнування або пошкодження, утворення на бруківці тріщин, подряпин, потертостей та інших дефектів.

Отже, почнемо з: 

1.     Виміру розмірів об’єкта або ділянки.

2.     Визначення товщини бруківки, (чи це пішохідна зона, чи дачна ділянка, чи дорога). Потрібно точно знати яке навантаження буде йти на ділянку щоб підібрати потрібну товщину бруківки.

3.     Створення правильного та  дієвого водовідведення.

4.     Вибір форми, кольору і метражу бруківки, та звичайно ж потрібно обрати кваліфікованого спеціаліста з вкладання.

Рекомендуємо для садово-паркових доріжок, тротуарів, прибудинкової території, де виключений заїзд автотранспорту, товщину бруківки не менше 40мм; для проїзду і стоянки легкового автотранспорту, вагою не більше трьох тон- не менше 60мм; для покриття доріг з інтенсивним рухом транспорту, в тому числі вантажного (паркування, внутрішньо-квартальні проїзди, вантажні термінали) - товщина покриття не менше 80мм.

Також підготовка основи включає в себе комплекс елементарних процесів, таких як: витравлювання і викорчовування рослинності, викопування та вирівнювання ґрунту (зрізання горбів і засипання ям), трамбування ґрунту.

В етапи підготовки входять

Перш за все необхідно зняти верхній шар ґрунту на глибину до 34-36 см (для бруківки товщиною 40 і 60 мм). Виставляються рівні нахилу майданчика для організації водовідведення в подальшому. Переважно нахил не перевищує 2,5-4 см на 1 м. Для укладання тротуарної плитки товщиною 40 мм і 60 мм необхідно сформувати основу висотою 28-30 см. Вона повинна складатися з шару щебеню фракцій 20-40 і 5-20 мм (загальною висотою до 25 см) і 3-5 см підсипки з щебеневого відсіву (фракція 2-5мм). Бруківка товщиною 80 мм зазвичай використовується там, де відбувається інтенсивний рух транспортних засобів і куди передбачається заїзд автомобілів з навантаженням на вісь до 8 тон. Шар основи в цьому випадку повинен складати як мінімум 50 см. З них 40 см - щебінь фракції 20-40 мм, 10 см - щебінь фракції 5-20 мм і зверху 2-3 см підсипки з щебеню фракцій 2-5 мм. В залежності від передбаченої навантаження, при мощенні встановлюють бордюри, поребрики, палісади т.д., кладуть водовідведення та інші бетонні елементи

 Замощення починається від встановлених бордюрів чи поребриків, а для укладання наступних рядів можна використовувати як опору щойно замощену поверхню. Напрям руху — від країв території до центру. Укладання кожного ряду плиток слід контролювати за допомогою шнура, щоб досягнути рівномірного розподілу бруківки на площі.

Після завершення вкладання відбувається заповнення проміжків між сусідніми елементами – так званих швів. Рекомендуємо використовувати сухий білий промитий пісок (без цементних та інших домішок) фракції 0-2мм.

Замощену поверхню слід додатково ущільнити. Цей процес здійснюють по сухій та чистій бруківці за допомогою вібраційної машини, використовуючи гумову накладку, функції якої полягають в амортизації та захисті плитки. Віброущільнення ділянки проводять пошарово (кожні 15 см основи) рівномірно від країв до центру. Після цього можливе повторне заповнення швів.

ТОВ ”Брук-тон” надає повний комплекс послуг у сфері архітектурно-будівельного проектування – від концепції до робочої документації архітектурних, конструкторських, розділів інженерних мереж по сучасним технологіям. Ми можемо надати для вас послуги супроводу проектів від вибору ділянки до здачі об’єктів в експлуатацію, з дотриманням зобов’язань та гарантій по виконанню роботи.

Для вкладання великих площ за короткі терміни ми пропонуємо механізоване вкладання бруківки